אחריות סביבתית

אחריות סביבתית, הגישה האקולוגית של אקסטל

אקסטל מפתחת מוצרים המשתלבים בבניה אקולוגית. המוצרים שלנו מהווים חלק מהפתרון בבניה ירוקה ובחסכון באנרגיה.

 • אנו מספקים פתרונות לחלונות ודלתות אלומיניום הכוללים זיגוג בזכוכית בידודית במרווחי זיגוג רחבים במיוחד או בזכוכיות "חכמות" המסוגלות לסנן את קרינת השמש.
 • כל מערכות חלונות הציר (פתיחה) שפותחו על ידי אקסטל מבוססות מערכת איטום של 3 אטמים פנימיים וחיצוניים בין כנף החלון למשקוף. רמת איטום גבוהה זו נועדה למנוע בזבוז אנרגיה ושימוש מוגבר במיזוג החלל. הצלחנו לשמור על סטנדרט גבוה זה גם בחלונות הבלגיים הצרים.
 • אקסטל מספקת פתרונות של קירות מסך כמעטפת לבניין, חלונות ודלתות בעלי שבר תרמי, היינו ניתוק בין חזית החלון החיצונית לחזית החלון הפנימית באמצעות חומר פלסטי. פתרונות מתקדמים אלה נועדו למניעת גשרי קור ומעברי חום וקור לחלל המבנה.
 • אקסטל מייצרת מערכות הצללה מתקדמות המשולבות בחזית הבניין במבחר מידות, גדלים ועיצובים. אנו מסוגלים לספק את דרישות יועץ המיזוג, היועץ האקולוגי ואדריכל המבנה לשילוב של הצללה נכונה עם מראה מרהיב.

תהליכי היצור של אקסטל מובילים בארץ בגישה ברת הקיימא. אנו עושים זאת על ידי עמידה בתקנים אירופאים מחמירים ומחזור מלא של חומרי הגלם.

 • אקסטל צובעת בעצמה את פרופילי האלומיניום במפעל הצבע שלה. אנו גאים להיות המצבעה הראשונה בישראל אשר בזכות הקפדה על יישום תהליכים הפכה למצבעת פרופילים "ירוקה" בזכות תהליכי צביעה שאינם מזהמים את האטמוספרה ואת מי התהום ומתאימים לדרישות ולתקנים בינלאומיים להגנת הסביבה.
 • הטיפול המכין במפעל הצבע כולל המסת האלומיניום והסרת התחמוצות וביצוע שכבת התמרה. הטיפול נעשה על פי הפרמטרים המחמירים של סעיפי עמידות לקורוזיה QUALIMARINE בתקן האירופאי לצביעה QUALICOAT. שכבת ההתמרה המבוססת כרום אסורה כיום לשימוש באירופה מאחר והחומר אינו ירוק. כמו במפעלים המתקדמים ביותר בעולם, גם אנו באקסטל משתמשים בפיתוח חדש לשכבת ההתמרה שאינה מבוססת כרום (Chrome free).
 • טכניקת הצביעה באקסטל הינה בהפעלת טכנולוגיית HDLV, המבטיחה שימוש מבוקר וחסכון משמעותי במשאבים עתירי אנרגיה תוך כדי הבטחה לקבלת שכבת צבע אחידה על פני הפרופיל.
 • אקסטל ממחזרת את חומרי הגלם הנדרשים ביצור. אקסטל ממחזרת כל מוט אלומיניום ופסולת ייצור עד לרמת השבב באמצעות בית יציקה. תהליך זה חוסך במידה רבה הזמנת חומר נוסף מחו"ל המגיע ממכרות כריית האלומיניום. הפקת אלומיניום בכריה משתמשת באנרגיה רבה יחסית ולכן אינו נחשב ירוק. התהליך הנהוג במפעל הופך למעשה את האלומיניום לחומר ממוחזר ב-100% ללא איבוד תכונותיו המוקנות לו באמצעות תוספת אלומיניום טהור באחוז מזערי בזמן המחזור.
 • באקסטל משתמשים במים ממוחזרים בשלב הכנת הפרופילים לצביעה ומעבירים מים לא נקיים לבריכות בהן לא נדרשים מים נקיים, וכן לייצור סודה קאוסטית הדרושה לניקויי טבעי הפרופילים.
 • חרף היותו מפעל בתעשיית המתכת הכבדה והמסורתית, הותקנו במפעל מערכות שינוע אוטומטיות המבצעות את הנעת התוצר המוגמר על גבי מסילות הקבועות ברצפת הייצור וכן רובוטים המסוגלים להניף או לשלוף מוטות אלומיניום ממדפי המחסן האוטומטי. דבר זה חוסך שימוש במלגזות ואמצעי שינוע ניידים המונעים על ידי דלק.

אקסטל שוקדת על פיתוח עסקי ותכניות לקיימות בעתיד. למרות שאנו מובילים את התחום בארץ, אנו שואפים להמשיך ולהשתפר.

 • אקסטל שוקדת ממש בימים אלו בבחינת התייעלות השימוש בגז במכבשי הפרופילים וזאת עקב צריכת גז גבוהה המחויבת לתהליך. את תהליך זה מלווים מהנדסים מומחים מן העולם.
 • אנו בוחנים אפשרויות לניצול ומחזור מים בשלב קירור בולי האלומיניום הנוצקים מחדש בבית היציקה. כיום רמת אידוי המים יחסית גבוהה.
 • באקסטל נבדקת חלופה לייצור חשמל באמצעות מערכות אנרגיה סולארית וניצול שטח הגגות הגדול במפעל.

אקסטל שותפה בהכוונה וסיוע בבניה ירוקה. אנו לא מסתפקים במה שאנו עושים בעצמנו, שאיפתנו היא להוביל את התחום כולו למודעות וליישום בשטח.

 • אקסטל היא אחת החברות המייסדות במועצה הישראלית לבניה ירוקה. אנו סבורים שסיועם של חברות מסחריות לגופים ועמותות בתחום הינו חיוני להעברת הידע אל המתכננים והבונים. אנו גאים להיות חלק מגוף שמטרתו קידום הגישה האקולוגית בבניה בישראל. אקסטל מסייעת למועצה בפעילותה השוטפת.

שמרו על קשר

לקבלת עדכונים על מוצרי אקסטל מלאו את פרטיכם:

שדה חובה מספר תווים מינימאלי: 2
שדה חובה כתובת דוא"ל לא חוקית

אנו מודים לך על הרשמתך לרשימת הדיוור

צרו קשר:

טלפון: *5960

פקס: 02-542-0158

רכזת נגישות