המחלקות שלנו

מפעל האקסטרוזיה

אקסטל ניצבת בחוד החנית של מערכות האלומיניום המתקדמות ביותר בענף. על מנת להבטיח ללקוחותיה סינרגיה של פתרונות מתקדמים ושירות מעולה, מיקדה החברה את מכלול הטכנולוגיות ושיטות ייצור אלומיניום תחת קורת גג אחת:

חטיבת ההנדסה

חטיבת ההנדסה של אקסטל מורכבת משתי יחידות הנדסיות: הראשונה, מחלקת הנדסת הבנייה, אחראית על כל הסיסטמות, הפתרונות והפיתוחים בענף הבנייה בארץ ובעולם, בתוכם מגדלי המשרדים והמגורים. השניה, מחלקת הנדסת תעשייה, אחראית על מוצרים ואלמנטים מוגמרים בענפי התעשייה השונים והמגוונים, בתוכם התעשיות הביטחוניות והרכב.
שתי המחלקות האסטרטגיות, המובלות ע"י צוותי מהנדסים בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום. אליהם מצטרפים מומחים מהטובים בתחומם בצוותי הפיתוח, ניהול הפרויקטים והתמיכה הטכנית.

מרכז ההדרכה הטכני

אקסטל הקימה מרכז הדרכה חדיש עם חדר הדרכה ללימוד עיוני ומרכז הדרכה מעשי. כמו כן המרכז מבצע פתרונות טכניים חדשים לפרויקטים ובודק את יעילות הפתרון. 

בנוסף במרכז ההדרכה של אקסטל ישנה מעבדת בדיקות לקירות מסך מהחדישים ומהמתקדמים בארץ ומתקן לבדיקת חלונות ודלתות. מתקני הבדיקה הם מחברת IFT רוזנהיים גרמניה המלווה ומוסמכת לביצוע בדיקות.

 

בית היציקה

בבית היציקה של אקסטל תהליכי ייצור חדשניים הכוללים תהליך הומוגניזציה, המבטיחים חזרתיות מדויקת ושיחול מיטבי. ייצור במנות קטנות מאפשרות סגסוג התואם את דרישות המוצר סופי ומעקב אחריו משלב חומר הגלם. אקסטל מקפידה על גישה ירוקה, ולכן בית היציקה משלב שימוש בחומר גלם ממוחזר, תוך ניצולת מלאה של הפחת העצמי. בנוסף, לבית היציקה מסנן פליטות המונע זיהום אוויר.

מחלקת תכנון וייצור טבּעים

אקסטל מתכננת ומייצרת עשרות טבעים (תבניות) מדי חודש, בתהליך CNC מלא, כמעט ללא צורך בגימור ידני. ייצור טבעים באופן עצמאי מאפשר תכנון חדש על פי משוב מהייצור הקודם, והתוצאה: איכות מוצר מקסימלית.

אנשי תכנון וייצור הטבעים באקסטל בעלי ניסיון רב-שנים. המחלקה ממוקמת בלב המפעל, כך שקיים קשר ישיר ויומיומי עם מחלקת הייצור, תוך קבלת משוב מיידי ומדויק על ביצועי התבנית בתהליך הייצור.

מפעל האקסטרוזיה

באקסטל פועלים שני קווי אקסטרוזיה (שיחול) לייצור פרופילים:

מכבש 4,000 טון – היחיד מסוגו בישראל – המשתמש בבולי אלומיניום בקוטר של 10 אינץ'.

מכבש 1,800 טון המשתמש בבולי אלומיניום בקוטר 7 אינץ' ופועל בטכנולוגית Short Stroke. 

שני קווי השיחול אוטומטיים לחלוטין: הפרופילים משונעים בכלובים באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם מרגע יציאתו של הפרופיל מהמכבש, דרך תנור הזיקון ועד לאחר האריזה האוטומטית. כך נשמרת רמת הדיוק והאיכות הגבוהה ביותר לכל אורך התהליך.

בשני הקווים משולבת מערכת קירור מהמתקדמות בעולם, המספקת קירור מהיר לשמירה על תכונות מכאניות רצויות של הפרופיל. הקירור מושג בעזרת התזת מים, התזת אוויר והתזה משולבת של מים ואוויר.

תכונות עיקריות של תוצרי האקסטרוזיה:

גודל האקסטרוזיה: 300-50 מ"מ אורך/קוטר (תלוי גיאומטריה וסגסוגת)

מעגל חוסם מרבי: 280 מ"מ

משקל מוט בודד מרבי: כ-110 ק"ג

משקל למטר: 0.1 עד 30 ק"ג למטר

מרכז העיבודים המשלימים

המרכז, הממוקם באולם ייצור חדיש בשטח של כ-4,000 מ"ר שנבנה במיוחד למטרה זו, מאפשר ביצוע כל פעולות תכנון ועיבוד הפרופילים במקום אחד, כגון: מערכות עיגון לפאנלים סולאריים ופרופילים לתעשיית הרכב, עולם ה-DIY (עשה זאת בעצמך) הבינלאומי, תעשייה ביטחונית ועוד. גולת הכותרת היא מכונת CNC בעלת חמישה צירים, הראשונה מסוגה בישראל, המבצעת פעולות עיבוד של פרופילי אלומיניום באורך של 7.3 מטר ובדיוק גבוה ביותר עד לעשירית המילימטר. לצידה פועלת במרכז מכונה אוטומטית חדשה לחיתוך וניקוב פרופילי זווית. משורים ומכונות ניקוב מאפשרים עיבוד נוסף, כך שהלקוח יכול לחסוך את שלב העיבוד ולקבל כמעט כל מוצר בכל רמת עיבוד שירצה – היישר מאקסטל.

באקסטל מגוון מכונות CNC המותאמות לצרכי הלקוחות והמערכות השונות, ביניהן: מערך מבלטנות, סימוך לייזר, כיפוף וריתוך, טרמל ברייק ועוד. כל העיבודים – כרסום, קידוח, הברזה, כרסום-חוט, חיתוך, ניקוב (פינוי) וניסור – מבוצעים במדויק על פי מפרט הלקוח.

מחסן אוטומטי

אקסטל מקפידה על מלאי זמין בכל עת, על מנת לתת מענה מיידי ללקוחות. המחסן האוטומטי מכיל אלפי מקומות איחסון למק"טים השונים, מהם מתאפשרת שליפה מהירה לפי דרישת הלקוח. המחסן נשלט על ידי מערכת ERP מתקדמת, כך שהזמנה משודרת למחסן המיידי ומלוקטת בתוך שעות.

מערך לוגיסטי

לאקסטל מערך הפצה המונה 6 משאיות היוצאות בכל יום להפצת סחורה בין לקוחותינו השונים ברחבי הארץ.

מפעל הצבע

מפעל הצביעה של אקסטל פועל על פי הדרישות והתקנים הבינלאומיים המחמירים בתעשייה, והוא מהמתקדמים בישראל. באמצעותו מציעה אקסטל מניפות צבע עשירות ומגוונות, מבוססות RAL, בכל אחד מסוגי הגימור – סאטן, מגורען או מתכתי – וברמת שונות של ברק.

במפעל שני קווי צביעה אופקיים המאפשרים צביעה אלקטרוסטאטית של פרופילים באורכים שונים מס"מ בודדים ועד 8.5 מטר באיכות גבוהה ביותר.

מערך טיפול מכין היחיד מסוגו בארץ בעל מספר אמבטיות מאפשר טיפול פני שטח ברמה גבוהה ביותר לקליטת הצבע בצורה מיטבית, מה שמבטיח עמידות גבוהה של הצבע בתנאי אקלים וזיהום אוויר מורכבים. אקסטל מקפידה לעבוד עם מערכת לטיפול בשפכים המונעת כניסת מזהמים למערכות הביוב.

יישום הצבע על הפרופילים נעשה בטכנולוגית HDLV חדשנית המעבירה את הצבע מהמכל ישירות אל המוצר ומאפשרת שליטה מדויקת על עובי שכבת הצבע לכיסוי מיטבי ומניעת סדקים ופיצוצים בצבע. 

לאחר הכנת הפרופילים וצביעתם הם מועברים לקלייה בתנור חדשני המאפשר טמפרטורות מדויקות לכל אורך קליית הפרופיל, מה שמבטיח עמידות גבוהה של הצבע.

בקרת איכות באקסטל

מוצרי אקסטל עוברים בדיקות מקיפות תחת תקנים מחמירים המאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי ועל ידי מעבדות תקינה בעולם. החומרים, שיטות היצור, הפיקוח, הצביעה, הגימור, הדיוק ועוד – כל אלו נתונים תחת תהליכים מסודרים וברורים שנועדו להבטיח את איכות המוצר וגימורו.

 

שירות לקוחות ותיאום מכירות

המחלקה מספקת מענה ללקוחות החברה במגוון תחומי הבנייה: מחסנים, קבלני פרויקטים, תעשייה ותעשיית חול. לכל סגמנט מתאמי שירות ולקוחות ייעודיים אשר מטפלים באופן מרוכז בכל הצורכי הלקוח.

על מנת לאפשר ללקוחות גישה מלאה וקלה למידע, פתחה אקסטל פורטל שירות עצמי, בו ניתן לקבל מענה רחב בכל הקשור לסטטוס הזמנה, אספקה וזמינות מלאי. הפורטל מאפשר גישה לנתונים היסטוריים, דוח אספקה לתקופות שונות, הורדת תעודות משלוח חתומות, מעקב פניות ועוד.

למידע מקצועי ורישום לניוזלטר

להצטרפות למועדון הלקוחות של extal בו תזכו להיות הראשונים להתעדכן בחידושים, באירועים ובתכנים המקצועיים של wicona ו extal מלאו פרטים: