טיפים כללים

טיפים כללים

טיפים לבחירה והתאמה של חלונות אלומיניום והאביזרים לעיצוב הנדרש. מלבד השיקולים הכלליים והעיצוביים עליהם כתוב בדפים אחרים באתר, להלן מספר טיפים שכדאי לשים אליהם לב.

4 טיפים לבחירת חלונות ודלתות _PDF

 

מהם סוגי החלונות המומלצים לכל חדר

אין כמובן חוקים בנושא הזה אבל מתוך התרבות הישראלית על פיה אנחנו בונים את הבתים שלנו, ניתן לאפיין המלצות לחלונות הנהוגים על פי החדרים בבית.

 

 

ויטרינה לסלון ויציאה לגינה / מרפסת

דלתות אלה יהיו דלתות הזזה בדרך כלל מאחר והן מאפשרות הצמדה של ריהוט לחלק מהויטרינה. חסרונן של דלתות ההזזה הוא שלא ניתן לפתוח את כל הפתח לחלוטין לאוויר אבל בגדלים הנהוגים כיום גם פתיחה של חצי קיר היא בהחלט מספקת. ברוב הבתים נגלה שצד מסויים בויטרינה נותר תמיד סגור ומשמש למעשה קיר זכוכית.

 

חלון מטבח מעל לכיור

כאן נמצא שני סוגי חלונות ושניהם מתחשבים בבעיה אחת - ברז הכיור מפריע לפתיחה פנימה. בחלק מהבתים הפתרון יהיה חלון הזזה אבל הפתרון הנפוץ ביותר הוא חלון בלגי עם חלק תחתון קבוע וכנפי פתיחה מעליהן. היתרונות של חלון כזה ברורים - הוא סימטרי גם כשהוא פתוח, הוא מאפשר אדן חלון רחב יותר מחלון הזזה, הוא משדר חום ואינטימיות, דבר המתאים לרוב המטבחים בארץ.

 

חלון חדר שינה

חדר השינה אינו נתפס כחלל ציבורי ולכן אנחנו נוטים להשקיע בו פחות. החלונות כאן פונקציונלים. מטרתם להכניס אור ולאפשר איוורור. הדגש כאן מושם יותר על איטום מרעש ובידוד תרמי.

 

חלון חדר ילדים

ילדים בגיל הרך ובמיוחד פעוטות, אינם מתעוררים כשקר להם. כמו שיודע כל הורה, הם מסוגלים להעיף את השמיכה ולישון כל הלילה מקופלים בתוך עצמם. בחירת החלונות לחדרי ילדים לכן צריכה להתחשב בכך ולהציע איטום הולם לחדר שינה זה, תוך התאמה לעיצוב המתבקש בבית ולריהוט בחדר. תוכלו לקרוא כאן עוד על בחירת חלונות לחדר ילדים.

 

חלון שירותים

חלון השירותים ממוקם בדרך כלל מעל לאסלה או מעבר לאמבטיה. הדבר מקשה על פתיחתו. בנוסף, חדר זה דורש פרטיות ואיוורור. כל הגורמים האלה מביאים לבחירה בחלונות קיפ או דרי קיפ כחלונות השימושיים ביותר.

 

 

אילו צבעים ומרקמים יש למסגרות האלומיניום ומה מומלץ

למעשה ניתן לקבל פרופיל בכל גוון שנרצה. לאקסטל יכולת להגיע לכל צבע אפשרי ולשם כך בדיוק הקמנו את המצבעה המשוכללת שלנו בהשקעה גדולה כל כך. הדבר משתלב בתפיסה של אקסטל לתת אפשרות לאדריכלי פרויקטים לעצב ממש את הפרופיל המבוקש ולבחור את הגוון שלו בצורה יחודית.

עם זאת, בבתים פרטיים, בעיקר משיקולי עלות ומלאי, נוהגים להשתמש במניפה מצומצמת יותר של גוונים ומרקמים. גם מניפה מצומצמת זו היא נרחבת למדי ומגיעה למאות קומבינציות אפשריות.

 

איך להתאים את הידיות לעיצוב ולצבע הנבחר

 הידיות הן התכשיט הקטן המעטר את הבגד. ידיות שאינן תואמות עיצובית מבחינת הצבע או המראה יגרמו לחלון כולו להראות פחות טוב.

אקסטל קשורה למספר יצרני פרזול מהגדולים בעולם ומסוגלת לכן לספק אלפי סוגים של ידיות. בקטלוג הידיות שבאתר אנו מציגים רק את הנפוצות ביותר אותן אנו מחזיקים במלאי בצורה זמינה. מרבית הידיות האלה מגיעות במגוון של צבעים ובגימור אלומיניום, כרום, זהב וכסף.