בידוד חלונות מחום וקור

בידוד חלונות מחום וקור

חלונות ודלתות שאינם מבודדים כראוי מגדילים בעד 25% את צריכת האנרגיה במשק הבית. כך מפרסם משרד האנרגיה האמריקאי.. גורמים מקצועיים אחרים מגדילים את הטווח לעד 40%. בידוד לקוי בבית גורם לאיבוד חום או קור ומכאן לבזבוז אנרגיה. אין ספק, אם כך, שחלון איכותי הוא השקעה חכמה, המחזירה את עצמה.

כל מה שצריך לקחת בחשבון בבחירות חלון:

 

איטום פרופיל החלון

הגורם המשפיע ביותר על איכות הבידוד הוא רמת האטימה של החלון. חלונות שאינם אטומים מחדירים באמצע החורף אוויר קר אל הבית. בכדי שהחלון בביתכם יהיה אטום, על המסגרת שלו לכלול לפחות שני קווי אטימה. אנו באקסטל גאים ביכולתנו להכניס אטימה כפולה - שלושה קווי איטום בזה אחר זה. אנו עושים זאת אפילו בחלונות הבלגיים הצרים, דבר ההופך אותם לחלונות הבלגיים המבודדים ביותר בשוק הישראלי.

 

הזיגוג המותקן בחלון

זכוכית החלון איננה מבודדת, אלא מוליכה. בכדי לבודד את החלון עלינו להשתמש בזכוכית בידודית שקופה. זוהי זכוכית כפולה עם אוויר כלוא, שאינה מונעת כניסת קרני שמש ישירה לבית, אלא מפחיתה העברת חום וקור בין הפנים לחוץ. ציפוי 'אנטי סאן' על הזכוכית מסנן חלק ניכר מקרינת השמש, אך מכהה ומגביל את שקיפות הזכוכית ומפחית את היכולת לחמם את הבית בחורף בחום טבעי.

הפתרונות המועדפים הם: צלון פנימי המותקן בתוך החלון או צילון חיצוני לחלון. אלו מאפשרים כניסת שמש בחורף ומניעת שמש ישירה בקיץ.

 

קרינת שמש

קרינת השמש דרך החלון גורמת לאפקט חממה. הכנסת אור טבעי חשובה אך קרינת שמש ישירה, במיוחד מכיוונים מזרח ומערב, גורמת בנוסף לחימום לדהייה של שטיחים ורהיטים ולבוהק.

אלמנטים של הצללה חיצונית יכולים לווסת את האור באופן רצוי. זו יכולה להיות הצללה פשוטה כמו קרניז בולט וצמחיה מטפסת או הצללה מורכבת כמערכת תריסים או רפפות. יש לזכור כי הצללה פנימית לא תועיל. וילון או צילון פנימי אינם מבודדים דיים מקרינת שמש, מאחר והם בולמים את החום בתוך החדר.