בידוד אקוסטי ומניעת רעש

בידוד אקוסטי ומניעת רעש

החלונות מהווים את הפרצות הגדולות ביותר דרכן יכול רעש לחדור לביתכם. חלונות בעלי זכוכית אחת ומסגרות שאינן אטומות הן בדרך כלל הגורם העיקרי לחדירת רעש.

העולם המודרני יכול להיות מקום סואן, במיוחד אם אתם גרים ליד כביש ראשי. אין דבר מטריד יותר מאשר לנסות לישון ולשמוע את השכן מפעיל את מכסחת הדשא שלו. בין אם הבית שלכם נמצא בעיר או בפרוורים, ישנן דרכים רבות בהן הרעש יכול לחדור לפרטיותכם ולהפר את שלוותכם.

 

איטום החלון מרעש

הרעש כמו כל צליל הינו תנודות של אוויר - גלי קול. ביצוע שאינו קפדני או מסגרת חלון שאינה אטומה כנדרש יאפשרו חדירה של גלים אלה פנימה אל הבית. חלונות אקסטל מצטיינים כולם בפסי איטום כפולים כך שהאטימה לחדירת גלי קול דרך הפרופיל נמוכה ביותר.

 

 

זיגוג החלון כמבודד אקוסטי

חלונות בזיגוג כפול (זכוכית בידודית) יכולים להפחית את הרעש ב 20% וחלון אטום היטב יכול להפחית אפילו עד כדי 50% נוספים. יש לזכור שהזכוכית הבידודית מטרתה בראש ובראשונה בידוד מפני חום וקור. יעילותה בבידוד מפני רעש טובה למדי אך אינה מושלמת.

זיגוג טריפלקס (רבודה) מבודדת יותר מבחינה אקוסטית שכן בו משולבת בזכוכית יריעת פלסטיק. יריעה זו שקופה לחלוטין ואינה מובחנת אך בשל גמישותה היא בולעת יותר גלי קול מאשר הזכוכית. ניתן לשלב זכוכית טריפלקס עם בידודית ובכך להקטין את עוד יותר את חדירת הרעש לבית.

 

הערה: בידוד מרעש חיצוני לעולם אינו יכול להיות מושלם לגמרי. במידה והנכם סובלים ממקור רעש מוגדר וקבוע, תוכלו להתיעץ עם מומחה אקוסטיקה להפחתת הבעיה למינימום.